Menu

Besluiten Algemene Vergadering van Aandeelhouders

17 april 2018 – Den Haag – Vandaag heeft de Algemene Vergadering van Aandeelhouders (AVvA) van PostNL N.V. de jaarrekening over 2017 vastgesteld en het voorstel tot uitkering van dividend goedgekeurd. Aan de houders van gewone aandelen zal een dividend van €0,17 per gewoon aandeel worden uitgekeerd, naar keuze van de aandeelhouders in contanten of gewone aandelen.

De heer Nooitgedagt is benoemd als lid van de Raad van Commissarissen en de heer Wallage is herbenoemd.

Daarnaast heeft de AVvA de volgende besluiten genomen:

  • Het verlenen van kwijting aan de leden van de Raad van Bestuur en aan de leden van de Raad van Commissarissen voor de door hen uitgevoerde taken voor zover daarvan blijkt uit de jaarrekening 2017 of aan de algemene vergadering van aandeelhouders bekend is gemaakt.
  • Verlenging van de aanwijzing van de Raad van Bestuur als bevoegd orgaan tot het uitgeven van gewone aandelen tot 17 oktober 2019. Deze bevoegdheid zal zijn beperkt tot een maximum van 10% van het geplaatste kapitaal op het moment van uitgifte plus een verdere 10% van het geplaatste kapitaal op het moment van uitgifte in het geval de uitgifte plaatsvindt in het kader van een fusie of acquisitie.
  • Verlenging van de aanwijzing van de Raad van Bestuur als bevoegd orgaan tot het beperken of uitsluiten van het voorkeursrecht bij uitgifte van gewone aandelen tot 17 oktober 2019. Deze bevoegdheid zal zijn beperkt tot een maximum van 10% van het geplaatste kapitaal op het moment van uitgifte plus een verdere 10% van het geplaatste kapitaal op het moment van uitgifte in het geval de uitgifte plaatsvindt in het kader van een fusie of acquisitie.

De relevante documenten, zoals de presentatie, de besluiten en de uitslagen van de stemmingen zullen in de komende dagen beschikbaar worden gesteld op de website van PostNL.

Tenslotte heeft de RvC na afloop van de AVvA de heer Berendsen benoemd tot CFO en lid van de Raad van Bestuur met ingang van 18 april 2018.

Dividend

De aandelen PostNL zullen vanaf 19 april 2018 ex dividend handelen. De dividend registratiedatum is 20 april 2018. Aandeelhouders kunnen van 23 april 2018 tot en met 7 mei 2018 hun keuze maken tussen uitkering van dividend in aandelen of in contanten. Als er geen keuze wordt gemaakt, zal het dividend in contanten worden betaald. De als stockdividend uit te keren aandelen worden volgestort ten laste van de agioreserve als onderdeel van de uitkeerbare reserves, vrij van bronbelastingen in Nederland. De omwisselverhouding geschiedt op basis van de naar volume gewogen gemiddelde koers (VWAP) van alle op Euronext Amsterdam verhandelde aandelen PostNL op 3, 4 en 7 mei 2018. Het streven is de waarde van het stockdividend, gebaseerd op VWAP, afhankelijk van afronding, premievrij te laten zijn. Er is geen handel in rechten op stockdividend. Het dividend zal vanaf 9 mei 2018 betaalbaar worden gesteld.